Mistrzostwa Europy POREC 2015
Silna ekipa z Polski !
Liderzy klasyfikacji
Grand Prix Weteranów
w poszczególnych broniach
i kategoriach wiekowych:
Martyna Samecka-Naczyńska
Floret kobiet-kat. Open
Michał Dul
Floret mężczyzn-kat. 0
Tomasz Kończyło
Floret mężczyzn-kat. 1
Mariusz Pokrzywa
Floret mężczyn-kat. 2
Wojciech Adamczewski
Floret mężczyzn-kat. 3
Halina Trzensiok
Szpada kobiet-kat. Open
Daniel Przystajko
Szpada mężczyzn-kat. 0
Sergiusz Haśko
Szpada mężczyzn-kat. 1
Waldemar Augustowski
Szpada mężczyzn-kat. 2
Jacek Szczęsny
Szpada mężczyzn-kat. 3
Beata Pelińska
Szabla kobiet-kat. Open
Daniel Przystajko
Szabla mężczyzn-kat. 0
Tomasz Kończyło
Szabla mężczyzn-kat. 1
Wiesław Nowicki
Szabla mężczyzn-kat. 2
Grzegorz Konwiński
Szabla mężczyzn-kat. 3

IV GRAND PRIX POLSKI WETERANÓW

Czwarta edycja Grand Prix już za nami. Tym razem w do Niepołomic zjechało wielu gości z zagranicy. Szermierze przyjechali z Niemiec, Węgier, Słowacji i Holandii. W szpadzie na starcie stanęło 46 osób! Brawa dla organizatorów za ten wynik. Zawodnicy zaś cieszyli się z tak licznej konkurencji. Eliminacje odbywały się w sali sportowej należacej do miejscowej szkoły podstawowej, finały już odbywały się w przepięknej scenerii Zamku Królweskiego w Niepołomicach, a po finałach wspólne spotkanie na uroczystej kolacji. Wszystkim należą się równiez słowa uznania, że wytrzymali upały jakie towarzyszyły nam w ten weekend 😉 (nie było lekko).

Wyniki turnieju szpadowego:  

Drugiego dnia w szranki stanęli floreciści i szabliści. Tak tak tym razem to nie floreciści "zamykali imprezę" ;).  Ponownie mieliśmy gości z zagranicy, a dokładnie z Niemiec i Węgier, co dało rekordową liczbę startujących w tym sezonie florecistów. Do tego AŻ pięć pań zdecydowało się wystartować we florecie! Od początku dnia przebieg zawodów był identyczny jak dzień wcześniej, czyli potyczki w ogromnym upale, aż tu nagle nie wiadomo, z której strony nadeszła straszna wichura przynosząc ze sobą wielką ulewę. Wszyscy startujący mieli ochotę wyjsć z sali cieszyć się tą nagłą zmianą pogody, a powstrzymywało ich tylko to, że ciężko było się utrzymać na nogach przy tym wietrze ;). W efekcie tej nawałnicy obie bronie musiały dokończyć zawody w miejscu gdzie je rozpoczęto, ponieważ ulewa uniemożliwiła rozegranie finałów na zamku. Nie wpłynęło to jednak negatywnie na startujących i zawody do końca przebiegały w bardzo dobrej atmosferze. Nie brakowało również emocji czysto sportowych, za co dziękujęmy wszystkim uczestnikom :).

Wyniki floret/szabla:

 


Jeżeli masz 30, 40, 50, 60, 70, 80 lat i więcej, a szermierka to Twoja pasja nie mogłeś trafić lepiej !! Zarejestruj się w naszym systemie, zostań członkiem SPWS i twórz z nami niezapomniane chwile podczas rywalizacji na szermierczych arenach !

REJESTRACJA


 


 

NAJBLIŻSZE ZAWODY:
DRUŻYNOWE
MISTRZOSTWA
POLSKI WETERANÓW
05-06.11.2016.

POZNAŃ

 


 

 

GALERIA ZDJĘĆ:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem